O nás

"Rozhodl jsem se založit vlastní značku sportovních kompresních podkolenek, protože miluji sport. Cyklistiku, brusle, lyže, fotbal a v neposlední řadě hlavně běh. Jednoduše proto, že si obléknu kraťasy, triko a boty a mohu vyrazit do přírody vyčistit si hlavu a udělat něco pro sebe.

Čím více jsem běhal, tím více jsem poznával a objevoval svoje tělo a pochopil, že některým neduhům se dá bránit či je omezit, a to za pomoci podpůrných prostředků, jako jsou právě kompresní podkolenky.

Chci vyrábět jen opravdu funkční, komfortní sportovní kompresní podkolenky s výrobou zajištěnou v Čechách z těch nejlepších materiálů." (Martin Roubal)

 

Výroba

Výrobu na základě naší předlohy zajišťuje renomovaný český výrobce založený roku 1991, který si od samého počátku pro své výrobky zajišťuje vlastní vývoj a konstrukci. Specializuje se na sportovní ponožky a podkolenky, k jejichž výrobě používá nejmodernější materiály. K čemu slouží kompresní podkolenky se můžete dočíst v našem článku.

 • Komprese
  KKL1 - I. Komprese (lehká) - dle normy RAL GZ 387 definovaná tlakem 18-21 mm Hg. Pocity těžkých a unavených nohou.
 • Konstrukce
  Speciální trychtýřovitá konstrukce kompresních podkolenek rozděluje sílu komprese v různých jejích částech. V oblasti kotníku je komprese nejvyšší a směrem vzhůru postupně klesá hovoříme o tzv. graduované kompresi. Díky tomu podkolenky efektivně napomáhají cirkulaci krve směrem vzhůru k srdci. Extra plochý šev špice, excelentní padnutí na noze, odstupňovaná komprese, komfortní protiskluzový lem, zesílení špice a paty pro zvýšenou odolnost. 
 • Výjimečná elasticita: LYCRA je nejuznávanější elastické vlákno na světě s registrovanou ochrannou známkou spol. INVISTA, dříve DuPont. Podkolenky s materiálem LYCRA jsou pružné, perfektně sedí a poskytují vysoký komfort nošení.
 • Nejvyšší životnost: Velmi pružné, trvanlivé, polyamidové syntetické vlákno s nejvyšší odolností vůči tahu, trhání a oděru známé pod obchodním názvem Nylon a Perlon. Velmi nepatrně přijímá vlhkost a má schopnost odvádět ji vně ponožky.

 

Použité materiály 

borgolonmicrolon100

BORGOLON NYLON

Velmi pružné, trvanlivé, polyamidové syntetické vlákno s nejvyšší odolností vůči tahu, trhání a oděru známé pod obchodním názvem Nylon a Perlon. Velmi nepatrně přijímá vlhkost a má schopnost odvádět ji vně ponožky. Každé vyprání zvyšuje trvanlivost tkanin. U ponožek se přidává hlavně pro zvýšení pevnosti zátěžových míst jak do paty a špičky, tak do těla ponožky.

LycraLYCRA

LYCRA® je celosvětově nejuznávanější elastické vlákno s registrovanou ochrannou známkou spol. INVISTA, dříve DuPont. Ponožky s vláknem LYCRA® jsou flexibilní, perfektně padnou a zajišťují vysoký komfort nošení.

 

prolen stop bacteriaSILTEX POLYPROPYLEN

Aktivní ionty stříbra brání růstu bakterií, hub a plísní, čímž výrazným způsobem redukují vznik nepříjemných pachů a udržují biologickou rovnováhu pokožky. Při použití v ponožce způsobují hygienickou svěžest chodidla při rozmanitých činnostech.

 


Údržba

Pro maximální trvanlivost a zachování funkčnosti našich výrobků, prosíme, dodržujte tyto zásady údržby.

 • Použijte klasické mokré praní v pračce na jemný program nebo perte ručně.
 • Při praní v pračce je třeba odstranit vše, co by mohlo materiál mechanicky poškodit.
 • Pozor proto na zapomenuté věci v kapsách či další věci prané současně.
 • Pozor na suché zipy, jež by mohly poškodit materiál.
 • Dodržujte doporučenou teplotu praní 40 °C, nespoléhejte při jejím stanovení na svůj subjektivní pocit.
 • Pro praní použijte výhradně prací prostředky, nejlépe tekuté, určené pro funkční materiály.
 • Nepřidávejte již žádné jiné přísady (bělidla, aviváž atd.)
 • Po praní je třeba oblečení důkladně vymáchat, aby se vyplavily i sebemenší zbytky pracích látek a nečistot.
 • Oděv po vyprání z lázně či pračky ihned vyndejte a začněte sušit (nesušte v sušičce ani na topení).
 • Nenechávejte mokré ponožky zbytečně delší dobu složené v tašce, batohu, či jinde.
 • Dodržujte pravidla vyjádřená pracími symboly na etiketě u každého našeho výrobku

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení