O nás

"Rozhodl jsem se založit vlastní značku sportovních kompresních podkolenek, protože miluji sport. Cyklistiku, brusle, lyže, fotbal a v neposlední řadě hlavně běh. Jednoduše proto, že si obléknu kraťasy, triko a boty a mohu vyrazit do přírody vyčistit si hlavu a udělat něco pro sebe.

Čím více jsem běhal, tím více jsem poznával a objevoval svoje tělo a pochopil, že některým neduhům se dá bránit či je omezit, a to za pomoci podpůrných prostředků, jako jsou právě kompresní podkolenky.

Chci vyrábět jen opravdu funkční, komfortní sportovní kompresní podkolenky s výrobou zajištěnou v Čechách z těch nejlepších materiálů." (Martin Roubal)

 

Výroba

Výrobu na základě naší předlohy zajišťuje renomovaný český výrobce založený roku 1991, který si od samého počátku pro své výrobky zajišťuje vlastní vývoj a konstrukci. Specializuje se na sportovní ponožky a podkolenky, k jejichž výrobě používá nejmodernější materiály. K čemu slouží kompresní podkolenky se můžete dočíst v našem článku.

 • Komprese
  KKL1 - I. Komprese (lehká) - dle normy RAL GZ 387 definovaná tlakem 18-21 mm Hg. Pocity těžkých a unavených nohou.
 • Konstrukce
  Speciální trychtýřovitá konstrukce kompresních podkolenek rozděluje sílu komprese v různých jejích částech. V oblasti kotníku je komprese nejvyšší a směrem vzhůru postupně klesá hovoříme o tzv. graduované kompresi. Díky tomu podkolenky efektivně napomáhají cirkulaci krve směrem vzhůru k srdci. Extra plochý šev špice, excelentní padnutí na noze, odstupňovaná komprese, komfortní protiskluzový lem, zesílení špice a paty pro zvýšenou odolnost. 
 • Výjimečná elasticita: LYCRA je nejuznávanější elastické vlákno na světě s registrovanou ochrannou známkou spol. INVISTA, dříve DuPont. Podkolenky s materiálem LYCRA jsou pružné, perfektně sedí a poskytují vysoký komfort nošení.
 • Nejvyšší životnost: Velmi pružné, trvanlivé, polyamidové syntetické vlákno s nejvyšší odolností vůči tahu, trhání a oděru známé pod obchodním názvem Nylon a Perlon. Velmi nepatrně přijímá vlhkost a má schopnost odvádět ji vně ponožky.

 

Použité materiály 

borgolonmicrolon100

BORGOLON NYLON

Velmi pružné, trvanlivé, polyamidové syntetické vlákno s nejvyšší odolností vůči tahu, trhání a oděru známé pod obchodním názvem Nylon a Perlon. Velmi nepatrně přijímá vlhkost a má schopnost odvádět ji vně ponožky. Každé vyprání zvyšuje trvanlivost tkanin. U ponožek se přidává hlavně pro zvýšení pevnosti zátěžových míst jak do paty a špičky, tak do těla ponožky.

LycraLYCRA

LYCRA® je celosvětově nejuznávanější elastické vlákno s registrovanou ochrannou známkou spol. INVISTA, dříve DuPont. Ponožky s vláknem LYCRA® jsou flexibilní, perfektně padnou a zajišťují vysoký komfort nošení.

 

prolen stop bacteriaSILTEX POLYPROPYLEN

Aktivní ionty stříbra brání růstu bakterií, hub a plísní, čímž výrazným způsobem redukují vznik nepříjemných pachů a udržují biologickou rovnováhu pokožky. Při použití v ponožce způsobují hygienickou svěžest chodidla při rozmanitých činnostech.

 


Údržba

Pro maximální trvanlivost a zachování funkčnosti našich výrobků, prosíme, dodržujte tyto zásady údržby.

 • Použijte klasické mokré praní v pračce na jemný program nebo perte ručně.
 • Při praní v pračce je třeba odstranit vše, co by mohlo materiál mechanicky poškodit.
 • Pozor proto na zapomenuté věci v kapsách či další věci prané současně.
 • Pozor na suché zipy, jež by mohly poškodit materiál.
 • Dodržujte doporučenou teplotu praní 40 °C, nespoléhejte při jejím stanovení na svůj subjektivní pocit.
 • Pro praní použijte výhradně prací prostředky, nejlépe tekuté, určené pro funkční materiály.
 • Nepřidávejte již žádné jiné přísady (bělidla, aviváž atd.)
 • Po praní je třeba oblečení důkladně vymáchat, aby se vyplavily i sebemenší zbytky pracích látek a nečistot.
 • Oděv po vyprání z lázně či pračky ihned vyndejte a začněte sušit (nesušte v sušičce ani na topení).
 • Nenechávejte mokré ponožky zbytečně delší dobu složené v tašce, batohu, či jinde.
 • Dodržujte pravidla vyjádřená pracími symboly na etiketě u každého našeho výrobku

 

Zpět do obchodu